III Kolejka Klasy B : LKS Choczewo vs Huragan Smolno

​W III - kolejce serii spotkań Klasy B w gr. I Gdańsk : LKS mierzył się na na własnym boisku #Kusocińskiego7 z drużyną Huraganu Smolno.

Mecz z liderem Klasy B - miał być rewanżem za wiosenną porażkę w Choczewie z Lwami ze Smolna aż 0:4.
Początek spotkania jednak szybko zweryfikował, że nie będzie to łatwy pojedynek. W 13' - pechowej minucie spotkania dla LKS-u  bramkę na 1:0 strzelił Florian Spyra. Bramkę wyrównującą dla Latarnika - strzelił w 24' niezawodny w tym sezonie Krzysztof Obrzut.

Jednak to nie on był głównym bohaterem* meczu w Choczewie, a sędzia, który raz po raz kartkował zawodników jednej i drugiej drużyny. W konsekwencji czego aż 15 zawodników zostało napomnianych kartką : 8 - żółtych i 2 - czerwone LKS; 4 - żółte i 1 - czerwona Huragan. To właśnie nadzbyt aptekarskie podejście do spotkania sędziego przyczyniło się do tego, że już od 31' LKS musiał grać w 10 - tkę. Dwie żółte kartki otrzymał Arkadiusz Obrzut (pierszą za zagranie piłki ręką, drugie  za ciągniecie zawodnika) - zachowując pełen obiektywizm (co zresztą można zobaczyć na skrócie) Arek na kartkę czerwoną w tym meczu nie zasłużył (!)

Mimo gry w 10 - LKS wyszedł na prowadzenie w 55' po strzale z rzutu karnego kapitana zespołu - Piotra Fornalika.

Spotkanie było typowym meczem walki i przerywanych faulami akcji. Gdy wydawało się, że Latarnikowi uda się dowieźć jedno bramkowe prowadzenie do końca w 94' po rzucie wolnym strzałem z główki - Łukasza Robakowskiego pokonał Daniel Bucko.

Obszerny skrót spotkania - LKS.TV

LKS Latarnik Choczewo vs Huragan Smolno 2:2 (1:1)

Bramki dla LKS-u : 24'- Krzysztof Obrzut. 55'- PIotr Fornalik (k)
Bramki dla Huraganu : 13'- Florian Spyra, 90+4 - Daniel Bucko